Біографія

ПЕТРЕНКО Анатолій Іванович, завідувач кафедрою, професора, доктор технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України. Проф.Петренко А.І. закінчив з відзнакою Київський політехнічний інститут в 1957 році, здобувши фах по спеціальності „електронні прилади”. З того часу на протязі 50 років працює у НТУУ»КПІ»: асистентом (1957-62 рр.), старшим викладачем (1962-63 рр.), доцентом (1963-70 рр.),професором (1970-71 рр.), завідуючим кафедрою(з1971 р.).Протягом 1971-74 років працював проректором КПИ з наукової роботи. Захистив кандидатську(1961 р.) і докторську (1969р.) у Московському енергетичному інституті. В 1971 році здобув наукове звання професора.

Проф.Петренко А.І. є одним із засновників у країні нового напрямку в інформатиці, пов’язаного з створенням систем автоматизованого проектування, та організаторів підготовки спеціалістів у цій галузі.Ним запропоновані, досліджені та запроваджені методи моделювання технічних об’єктів, методологія та принципи організації програмно-технічних комплексів, засобів автоматизованого проектування та їх адаптації до реальних завдань різних класів та інше. Проф.Петренко А.І. підготував 52 кандидата та 5 докторів технічних наук, надрукував 410 наукових робіт, серед яких 26 монографій, підручників та учбових посібників,15 брошур, 44 винаходів

Проф. Петренко А.І. стажувався в Англії і отримав Диплом Імперського коледжу Лондонського університету, працював експертом ЮНЕСКО у Індії, запрошувався для читання лекцій і наукової роботи до 12 країн, включаючи США, Англію, Канаду, Італію, Німеччину, Австрію, Австралію, Гонг-Конг, Республіку Корею та Китай. Довідка про нього включена до світового довідників «Who’s is who?» і «International Book of Honor»(з 1995р.).

This entry was posted in Біографія. Bookmark the permalink.