Відмітна особливість Єльського університету – абітурієнт не надходить на певну спеціальність, а вибирає те, чого хоче навчатися протягом усього періоду навчання.Звичайно, все має свої межі і студенти протягом так званого «торгового періоду», який триває перші 10 днів кожного семестру, мають скуштувати максимальну кількість курсів і  все-таки визначитися з набором основних дисциплін. Вибирати потрібно серед освітніх областей (гуманітарні науки і мистецтво, природничі та технічні науки та соціальні науки) і умінь (лист, критичне мислення або іноземні мови). Практика такої свободи в навчанні отримала Навані Liberal Arts education.

Єльський університет був заснований в 1701 році випускниками Гарварду, розчарувалися в здобуту освіту. З тих пір два університети ворогують, і про цю ворожнечі студенти навіть складають легенди. Так, якщо вірити одній з них, то капітан гарвардської спортивної команди, перед матчем з командою Єля, на смерть замучив університетського бульдога – нібито для того, щоб підняти дух своїх гравців і налаштувати їх на перемогу. Згідно з легендою, тоді команда Гарварда виграла з рахунком 4: 0.

Аж до 1931 року обов’язковим вступним випробуванням був екзамен з латини.

Термін подачі документів

Подати заявку необхідно до 31 грудня, а результати іспитів – у січні.

Процедура вступу

Cначала слід заповнити загальну форму заявки, яка включає інформацію про досвід кандидата та мотиваційний лист. До заявки необхідно додати дві рекомендації від учителів, рекомендацію від шкільного психолога з інформацією про те, що являє собою школа і яка програма і в якому обсязі була пройдена кандидатом.

Вимоги до вступників

Мінімум 17 років, відмінні оцінки, досягнення у вибраній області. Мінімальні бали Internet-TOEFL – 100 балів, IELTS – 7, SAT-Verbal – 700-790, SAT-Math – 700-800, SAT-Writing – 710-790, ACT – 30-35.

Вступні іспити

Для вступу необхідні результати пройдених тестів (SAT-verbal, SAT-Math, SAT-Writing, TOEFL або IELTS) і перекладені документи зі школи або університету з оцінками. Інтерв’ю – необов’язкова частина вступних випробувань, але приймальна комісія сподівається, що кандидати все-таки зможуть знайти час його пройти.Пройти інтерв’ю можна в університеті або домовитися про те, щоб інтерв’ю провів один з представників, або випускників, які знаходяться по всьому світу.

Вартість навчання

Cумма, яка необхідна студенту для оплати навчання та інших витрат у 2010 році, становила 55850 $. Вона включає в себе оплату навчання (40500 $), проживання, навчальні матеріали та особисті витрати.

Доступні гранти

Студенти, чий сімейний дохід становить менше, ніж 65 000 $, можуть розраховувати на грант. Близько 57% всіх студентів, що навчаються в Єльському коледжі, отримують фінансову допомогу. Середня сума стипендії складає 35500 $.

Кампус

Вважається, що саме у Єля вперше з’явився університетський символ – бульдог на ім’я Handsome Dan. З тих пір, з 1889 року, в університеті один собака змінює іншу -зараз це Handsome Dan XVI. Можна навіть знайтибіографії і причини смертей всіх попередників чинного символу.

Головний кампус Єльського університету розташовується в Нью-Хевені і распологает площею в 260 акрів. У два рази більше займають поле для гольфу та природні заповідники в глибині Коннектикуту. Всього кампус складається з 439 будівель. Більшість будівель виконано в готичному стилі: на стінах деяких з них зображені скульптури людей, що мали відношення до університету в той чи інший час: письменник, спортсмен, світська левиця, питуща чай, заснулий студент. Схоже прикрашені стіни будівель окремих факультетів – наприклад, стіна Школи права прикрашена зображенням поліцейського, що переслідує злодія і арешту повію.На стінах навіть можна виявити картину відпочиваючого студента з кухлем пива і сигаретою.

У 1894 році був заснований департамент поліції, який забезпечує безпеку кампусу – на території кампуса розташовані сині телефони, за якими можна негайно зв’язатися з поліцією.

Кампус організований за прикладом Кембриджа і Оксфорда: тут є 12 житлових коледжів, кожен з яких має свою відмінну архітектуру, таємні дворики, свою їдальню, вітальні. Але на відміну від англійських університетів, де коледжі самі розпоряджаються грошима, самі вирішують, які дисципліни вводити, а які ні, Єльський університет залишається унітарною. З усіх житлових коледжів тільки два – Silliman і Timothy Dwight – розраховані на першокурсників. Коледжі названі на честь важливих місць, значних історичних подій або відомих випускників Єля. У 2013 році відкриються два нові житлових коледжу.

Музеї та бібліотеки

Бібліотека Єльського університету вважається однією з провідних дослідницьких бібліотек світу. Вона містить близько трьох мільйонів книг і розташовується в 22 будівлях кампуса. Значна частина матеріалів доступна для студентів в електронному вигляді. Музейний комплекс складається з Yale University Art Gallery, Yale Center for British Art, Peabody Museum of Natural History і Collection of Musical Instruments. Всі музейні колекції доступні для відвідувачів.

Традиції
Є класичні – на зразок того, що на щастя коштує потерти палець пам’ятника Теодору Вулсі на старому кампусі, але їм рідко слідують сучасні студенти. У другій половині XX століття з’явилася нова забава – грати величезним надувним м’ячем на відкритому повітрі.

Спорт
Тут поширений вітрильний спорт і хокей. Також студенти Єля стверджують, що саме вони винайшли гру фрісбі, кидаючи порожні консервні банки компанії Frisbie Pie Company.

Самий незвичайний курс
Одна з примітних особливостей Єльського університету – він історично толерантний до  гей-спільноті. У 1986 році тут був заснований факультет ЛГБТ, а наукові дослідження про гомосексуальні стосунки в світі вийшли на новий рівень.

Матеріал взято з theoryandpractice.ru

Оригінал http://theoryandpractice.ru/posts/3821-instruktsiya-kak-postupit-v-yelskiy-universitet